Online Başvuru Nasıl Yapılır?

1. Adım

Özel yetenek sınavı online başvuruları için aşağıda da gösterildiği gibi http://basvuru.cumhuriyet.edu.tr adresine giriş yapınız.


2. Adım

Üst menüde bulunan ok ile gösterilen “Online Başvuru” butonunu veya mobil versiyonda da yer alan sayfanın ortasında yer alan “Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı” “Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı” butonlarını kullanın .

3. Adım

Aşağıdaki resimde  kırmızı alanda belirtilen hangi anabilim dalı özel yetenek sınavına başvuru yapılacaksa ilgili butona tıklayın.

 

4. Adım

Açılan sayfadaki alanlara doğru bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurun.

 

5. Adım

Son olarak “Kimlik Fotokopisi”,”Vesikalık Fotoğraf” ve “ÖSYM Sonuç Belgesi”ni JPEG veya PDF formatında yükleyerek başvuru butonuna tıklayın. Belgeleriniz sisteme yüklendikten sonra aşağıda kırmızı alanda olduğu gibi “Başvurunuz alındı.” bilgisini gördükten sonra siteyi kapabilirsiniz.

Not

Başvuru yapıldıktan sonra tekrar başvuru yapıldığında, gelen bilgiler ile önceki başvuru bilgileri güncellenecektir. Başvuru esnasında bilgilerin gerekli alanlara eksiksiz, doğru yazıldığından ve istenilen belgeleri yüklediğinizden emin olunuz.

Sistem ile alakalı soru/problemleriniz ile alakalı ONLINE DESTEK sayfasını kullanarak soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.